22 grudnia 2016

Brenna – wypoczynek wśród majestatycznych szczytów

W województwie śląskim jest wiele interesujących miejsc, godnych uwagi dla turystów. Jednak można zauważyć, że w szczególny sposób pociągają ich góry, nic więc nadzwyczajnego w tym, że wiele osób odwiedza Beskid Śląski. W otoczeniu tych majestatycznych szczytów leży mała miejscowość Brenna.

To kurort turystyczny znany głównie ze swoich popularnych wyciągów narciarskich. Wiele osób przyjeżdża do Brennej by pojeździć na nartach, świetnie się przy tym bawiąc. Inny sposób na aktywny wypoczynek w tych okolicach to spacerowanie po szlakach turystycznych w górach. Z Brennej wychodzi kilka takich szlaków, wszystkie są bezpiecznie oznaczone i są chętnie uczęszczane przez turystów. Niektóre wychodzą ze Schroniska PTTK, gdzie zaplecze noclegowe mają liczne wycieczki i grupy zorganizowane. Takie opcje są bardzo popularne, bo są wygodne, tanie i położone w dobrej lokalizacji dla turystów. Jednak baza noclegowa oferuje też noclegi położone trochę niżej, bardziej w centrum miasta. Są to zwykle pensjonaty i hotele, z pokojami jedno i kilkuosobowymi. Ceny za takie pokoje są uzależnione od kilku czynników. Od lokalizacji, wielkości pokoju, ilości noclegów i standardu. W miejscowości można też wynająć sobie pokój w kwaterze prywatnej, albo też cały domek letniskowy. To bardzo ciekawa propozycja, bo domki są całoroczne, można więc z nich korzystać niezależnie od pory roku. Są też tu specjalnie wyznaczone miejsca do biwakowania, gdzie można rozbić swój własny namiot czy kemping. Większość takich stref  znajduje się bezpośrednio nad rzeką Brennicą.

Sama rzeka jest sporą atrakcją dla turystów, szczególnie w sezonie letnim. Poza nią ciekawym miejscem jest przystań kajakowa, w zalewie na potoku Leśnicy. W mieście jest też kilka miejsc o znaczeniu historycznym,  pochodzących z minionych wieków. Do nich można zaliczyć kościół, cmentarz czy chatę staropolską. Niektóre z nich pochodzą nawet z XVII wieku. Brenna i jej okolica to idealne miejsce na letni i zimowy wypoczynek. Krajobrazy są tu niesamowite, powietrze krystalicznie czyste, można więc tu odetchnąć pełną piersią. Mimo że Brenna jest popularną miejscowością turystyczną, to można się tu nacieszyć ciszą i spokojem oraz odsapnąć od codziennych obowiązków. Jest to idealne miejsce na spontaniczny wypad weekendowy, jak i na dłuższy pobyt urlopowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>