1 listopada 2016

Choczewo – Kaszuby na urlop

Jednym z najlepszych miejsc urlopowych, zwłaszcza dla osób, które na co dzień znajdują się pod olbrzymią presją czasu, stresu i szukają możliwości do zregenerowania swoich sił psychicznych i fizycznych, zdecydowanie może być Choczewo. Miejscowość ta położona jest w północnej Polsce, niedaleko od morza, pełni funkcję wsi letniskowej. Od lat zaprasza turystów w swoje progi, a każdy może tu znaleźć coś dla siebie, ponieważ z Choczewa wszędzie jest blisko – zarówno nad plaże, jak i do innych atrakcji.

Choć Choczewo nie jest wielką wsią, to baza noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta {Meteor-Turystyka.pl}. Noclegi w Choczewie uznawane są na najtańsze w okolicy, dlatego jeśli wybierasz się na urlop ze swoją rodziną, sprawdź najpierw oferty w tej wsi – dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić swoje wakacyjne fundusze na inny cel.

W Choczewie atrakcją numer jeden, oprócz ciszy i spokoju, jest także dwór, pochodzący z XIX wieku. Zachowany w idealnym stanie, pozwoli nam przenieść się w wyobraźni o kilka wieków wstecz. Dzisiaj znajduje się w nim biblioteka gminna.

W okolicy Choczewa znajduje się dużo więcej atrakcji. Jeżeli wybierasz się tutaj z rodziną – zdecydowanie powinieneś zabrać swoje pociechy do Kompleksu Kaszubskiego Oka. Tam wspólnie będziecie mogli cieszyć się makietami dinozaurów, polami do mini golfa czy pięknymi widokami z wieży widokowej. Z kolei pasjonatom pięknych wrażeń krajobrazowych polecamy serdecznie piękne trasy spacerowe, takie jak Ścieżka Przyrodniczo-Krajobrazowa w Lubiatowie czy niebieski szlak rowerowy. Koniecznie w Lubiatowie powinieneś zobaczyć Białą Wydmę, która należy do jednych z najrzadszych tego typu w całej Europie. Jeżeli będziesz mieć ochotę poleżeć na plaży, w okolicy znajdziesz dwie, które są szczególnie warte polecenia. Jedna jest położona w Lubiatowie, a druga w Kopalinie – obie charakteryzują się dużą ilością piasku, są czyste, zadbane i pozwalają na przyjemny relaks na słońcu. Choczewo znane jest także z cisów, dlatego warto wybrać się do Rezerwatu Choczewskie Cisy. Jest to miejsce, które zadziwi nas swoją unikalnością, jeżeli chodzi o krajobrazy. Drugim rezerwatem jest Rezerwat Przyrody Babnica.

Choczewo to piękna miejscowość, może nie jest położona nad samym morzem, ale w bardzo bliskiej od niego odległości. Pozwoli nam podreperować nasze zdrowie, nawdychać się jodu oraz zobaczyć przepiękne krajobrazy. Zdecydowanie warto wybrać się tutaj w wakacje, ale poza sezonem również zapraszamy do zapoznania się z kaszubskimi klimatami i kulturą oraz tutejszą gościnnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>