31 października 2016

Jezioro Wdzydzkie koło Borska

Borsk to niewielka kaszubska wieś znajdująca się w powiecie kościerskim. To spokojne miejsce, które z pewnością powinno przypaść do gustu tym osobom, którym zależałoby na spokojnym odpoczynku na łonie natury. Warto podkreślić, że Borsk znajduje się niedaleko malowniczego jeziora Wdzydzkiego, jednego z największych atrakcji tego regionu.

Jezioro Wdzydzkie o powierzchni 1445 ha, to największe jezioro w rejonie Kaszub. Tutaj na rozrywkę mogą liczyć zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci oraz młodzież. Choćby dla pięknego jeziora warto zdecydować się na krótki urlop w Borsku. Jezioro Wdzydzkie od dawna przyciąga licznych turystów, którzy zdecydowali się spędzić urlop właśnie na Kaszubach. Piękne krajobrazy oraz możliwość uprawiania sportów wodnych to istotne argumenty za odwiedzeniem Jeziora Wdzydzkiego. Warto podkreślić, że to miejsce, gdzie na świetną rozrywkę mogą liczyć nie tylko osoby dorosłe, ale także i dzieci w różnym wieku. Jezioro znajduje się w przepięknych Borach Tucholskich (w wikipedii), które z pewnością spodobają się wszystkim miłośnikom naturalnych krajobrazów. Istotne jest, że zbiornik wodny obejmuje właściwie pięć różnych jezior, a mianowicie Wdzydze, Słupinko, Radolne, Jelenie oraz Gołuń. Jako swego rodzaju rekomendację dla osób, które jeszcze zastanawiają się nad odwiedzeniem tego miejsca, chcielibyśmy dodać, że cały zbiornik wodny należy do znanego z pięknych krajobrazów Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Na samym jeziorze jest kilka dużych wysp. Chodzi o Ostrów Wielki, Ostrów Mały, Sorkę, Sidły oraz Glonek. Pierwsza z wymienionych wysp jest zamieszkana. Przez jezioro przepływa rzeka Wda. Jezioro Wdzydzkie ma bardzo urozmaiconą linię brzegową. W praktyce oznacza to, że teren ten nadaje się nie tylko na długie spacery, ale także powinien przypaść do gustu osobom lubiącym aktywnie spędzać czas nad wodą. To miejsce, gdzie można uprawiać różne sporty wodne. Potrzebny do tego sprzęt można wypożyczyć w znajdujących się w pobliżu ośrodkach wczasowych, w tym także i w Borsku.

Warto podkreślić, że w Borsku baza noclegowa (w meteorze) jest zdecydowanie mocno rozbudowana. Łatwo można znaleźć atrakcyjne noclegi w Borsku w przystępnych cenach. Każdy powinien być zadowolony – zarówno pary, jak i rodziny z dziećmi mogą zarezerwować atrakcyjne kwatery.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>