17 września 2016

Koszalińskie plaże przyjemne nie tylko latem

Wśród turystów panuje przekonanie, że morze jest atrakcyjne wyłącznie w okresie wakacyjnym. I nie ma w tym właściwie nic dziwnego – ciepła woda w połączeniu z prażącym słońcem to kompilacja o wiele lepsza niż zamarzające morze i chłodny, lodowaty wręcz wiatr hulający po plaży. Nie oznacza to jednak, że nad Bałtyk nie można pojechać również późną wiosną lub wczesną jesienią. Niewielka ilość turystów gwarantuje spokojny wypoczynek, a sama pogoda jest wtedy często porównywalna z tą odczuwalną w czasie standardowych wakacji.

Wiosną taniej

Wbrew powszechnej opinii nad morze z powodzeniem można się wybrać również w miesiącach wiosennych, chociaż z racji pogody szczególnie polecany jest maj i czerwiec. Nie panuje wtedy jeszcze duży ruch turystyczny i ceny za noclegi nie sięgają horrendalnych wysokości, a co najważniejsze przede wszystkim nie brakuje atrakcji, z których można skorzystać. Bogata oferta noclegowa w Koszalinie sprawia, że z łatwością możemy spędzić w mieście nawet kilka dni i wykorzystać je maksymalnie. Jeśli pogoda nie będzie nas rozpieszczała, można wybrać się na wieżę widokową lub skorzystać z możliwości, jaką daje bezpośrednie sąsiedztwo Jeziora Jamno. Można wypożyczyć sprzęt do pływania, kajaki, rowery wodne a nawet łodzie – od żaglówek, przez motorówki po jachty – i wybrać się na całodniowy rejs po jeziorze.

Jesienią ciszej

Inną porą roku, w którą również warto odwiedzić morskie miejscowości jest jesień. I to niekoniecznie wczesna, gdy czuć jeszcze wakacyjny klimat – równie dobrze można wybrać się do Koszalina także pod koniec września lub na początku października. Noclegi w mieście są wtedy nierzadko o połowę tańsze, a chociaż kąpiel w morzu i opalanie raczej odpadają, to nadal można przecież skorzystać z całego mnóstwa typowo miejskich atrakcji. Jesień to wzmożony okres działania kabaretów – w Koszalinie organizowane są nawet ogólnopolskie festiwale kabaretowe, niekiedy transmitowane w telewizji – ale również wielu wydarzeń kulturowych. Można wybrać się do muzeów historycznych albo galerii sztuki, odwiedzić także wystawy plenerowe umieszczane często na głównym pasażu miasta. Dla miłośników historii pozostają również atrakcje przeznaczone typowo do zwiedzania: zabytkowe budynki, kościoły, katedry, kamieniczki, które pamiętają czasy sprzed II wojny światowej a nawet przełom XIII i XIV wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>