29 października 2016

Mikoszewo i Mierzeja Wiślana

Mikoszewo [https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikoszewo] to niewielka wioska położona na Żuławach Wiślanych, wśród pięknych, niemalże rajskich krajobrazów. Aby dotrzeć do morza trzeba przejść ścieżką przez uroczy las. Gdy już to zrobimy czeka na nas szeroka i piaszczysta plaża. Jej wielkość sprawia, że można się poczuć jak na prywatnej wyspie. Słońce, ręcznik, szum fal. Czego więcej nam potrzeba? Nasz plażowy relaks może umilić śpiew ptaków, gdyż utworzono tutaj Rezerwat Ptactwa Wodnego Mewia Łacha w celu ich ochrony. Na prawdziwych miłośników polskiego safari czekają bobry i szare foki. Sporym atutem Mikoszewa jest możliwość podziwiania innego pięknego fragmentu polskiego wybrzeża – Mierzei Wiślanej. Ponadto można przeprawić się promem na drugą stronę Wisły, która w tym miejscu „myśli” już o zatopieniu się w wodach Bałtyku. Dodatkowo czyste powietrze przepełnione jodem znacznie poprawi stan naszego zdrowia. Nie ma co ukrywać, że największym atutem Mikoszewa są walory przyrodnicze. Nie oznacza to braku innych atrakcji.

Niespełna trzydzieści kilometrów stąd znajduje się jedno z najpiękniejszych i największych polskich miast – Gdańsk. Możemy tutaj posmakować historii, wyruszając na Westerplatte – symbol początku II wojny światowej. Oprócz zabytków czekają tu na Ciebie liczne muza i wystawy. Nie będziesz mógł także narzekać na rozrywkę. W Gdańsku regularnie odbywają się festiwale, koncerty, a także imprezy sportowe.

Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na nasz komfort i wygodę podczas wypoczynku jest nocleg. Wybierając go liczą się dla nas bliskość plaży, atrakcje i cena. Baza noclegowa w Mikoszewie ma do zaoferowania mnóstwo domków letniskowych []. Położone są one w spokojnej okolicy, blisko morza, a na ich terenie znajdują się place zabaw i siłownie powietrzne. Cena, w zależności od ilości pokoi i osób zaczyna się już od 130 zł. Poza domkami turyści mają możliwość skorzystania z usług pensjonatów i agroturystyk. W ofercie Ośrodku Wypoczynkowego Basia znajduje się basen oraz boisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>