3 maja 2016

Muzeum Zabawek Bajka w Krynicy-Zdroju

Jedną z najlepszych rekomendacji miejscowości wakacyjnej są turyści, którzy z chęcią do niej powracają. Nie jest to rzadkością w Krynicy-Zdroju. Bardzo dużo turystów wraca tu corocznie z coraz to większą grupą znajomych. Jest tutaj wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Szeroki wybór noclegów daje możliwość wyboru spośród tanich kwater jak i ekskluzywnych hoteli – sprawdź.

Miejscem, w które bez dwóch zdań należy się wybrać w Krynicy-Zdroju jest Muzeum Zabawek Bajka. Obiekt ten znajduje się w Nowych Łazienkach Mineralnych, a na jego terenie gromadzone są zabawki pochodzące z dawnych lat. W muzeum znajdują się eksponaty, które pochodzą nawet z XIX wieku, a które znalezione zostały w większości na archeologicznych wykopaliskach. Muzeum to stanowi filię innego bliźniaczo podobnego obiektu, mającego swoją siedzibę w Kudowie-Zdroju. Co warte podkreślenia jest to czwarty obiekt tego typu w całej Polsce. Za jego powstanie i rozwój odpowiada pani Maria Ozierańska, która to jest jego prawowitą właścicielką.

W skład eksponatów wchodzą różnorodne twory zabawkarskiej sztuki. Od zbiorów historycznych zabawek, poprzez te regionalne, kończąc na starych i niekoniecznie znajdujących się w idealnym stanie, ale które były kiedyś wszystkim dla ich posiadacza. Mają one swoje miejsce w licznych gablotach, z których patrzą dumnie na odwiedzających ich turystów. Przychodzący w to miejsce rodzice mogą pokazać swym pociechom dawne, wspaniałe zabawki ich przodków. Miejsce to powoduje, iż także osoby, które wydawałoby są już od dawna dorosłe przenoszą się w krainę dzieciństwa, uśmiech nie schodzi im wówczas z twarzy, a błogi nastrój trwa jeszcze na długo po opuszczeniu tego miejsca.

One thought on “Muzeum Zabawek Bajka w Krynicy-Zdroju”

  1. Diana, Maciek, Kama i Irek

    Odwiedziliśmy muzeum z dziećmi i były zachwycone. Co prawda one znają już tylko te nowe bajki, ale w muzeum bardzo im się podobało i pytały nas o każdą zabawkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>