11 stycznia 2017

Piękne zakątki Nowego Targu

W województwie małopolskim można odnaleźć wiele ciekawych miejsc, które przyciągają tysiące turystów zarówno z Polski, jak i zza granicy. Kraków czy Zakopane [więcej: wikipedia.org] to największe ośrodki turystyczne w tym regionie. Jednak na trzecim miejscu można znaleźć Nowy Targ. Jest to miasto, założone w trzynastym wieku. Już sto lat później otrzymało prawa miejskie. Obecnie na terenie około pięćdziesięciu dwóch kilometrów kwadratowych zamieszkuje prawie trzydzieści cztery tysiące osób. Zarówno w okresie letnim jak i zimowym, w mieście tym znajdziemy wielu turystów. Ostatnimi czasy powstała tutaj baza noclegowa, w której można znaleźć swoiste zestawienie wielu ofert funkcjonujących na tym terenie pensjonatów, domków gościnnych czy też hoteli [otwórz: Nowy Targ / meteor-turystyka.pl]. Od wielu lat coraz większą popularnością cieszą się gospodarstwa agroturystyczne, które w większości prowadzone są w sposób ekologiczny. Znajdziemy tam naturalne produkty, które nie zawierają konserwantów. Ogromną zaletą tego typu obiektów jest obecność stajni z końmi, które są wykorzystywane w hipoterapii. Co roku miejsca te odwiedzane są przez wiele rodzin z chorymi dziećmi, ale także sporo osób dorosłych cierpiących na różne schorzenia.

Nowy Targ to miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz atrakcji turystycznych. Duża liczba zabytków występujących na terenie miasta sprawia, że co tydzień w okresie letnim odbywają się bezpłatne wycieczki z przewodnikami, którzy w fachowy sposób przybliżają historię danych placówek. Jednym z najciekawszych zabytków jest kościół pod wezwaniem świętej Anny. Został on wzniesiony pod koniec piętnastego wieku. Budowla ta wykonana jest jedynie z drewna. Obok tej świątyni funkcjonuje najstarszy cmentarz w mieście. Obiekt ten przynależy do małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej. Przepiękne wnętrze kościoła, takie jak: rokokowa ambona czy osiemnastowieczne organy, wywołują ogromne wrażenie na turystach.

Ciekawym miejscem, w którym odnajdziemy sztukę sakralną jest kościół pod wezwaniem świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Pochodzi on z czternastego wieku. Znajdziemy tam nie tylko elementy sztuki kościelnej, ale także mnóstwo portretów królów Polski. Nowy Targ to przepiękne miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić i poznać jego wszystkie uroki oraz zakątki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>