26 września 2015

Polańczyk – serce Bieszczad

Polańczyk leży w otulinie Bieszczad i jest sercem tych gór. To właśnie ta miejscowość jest wczasowo-uzdrowiskową stolicą regionu, gdzie przyjeżdżają turyści z całej Polski. Oprócz dobrej bazy wypoczynkowej (więcej: ), Polańczyk pochwalić się może wspaniałą ofertą turystyczną. Miasteczko w Bieszczadach to przede wszystkim wspaniałe, malownicze szlaki spacerowe po sercu Bieszczad.

W Polańczyku ścieżek spacerowych nie brakuje. Oto kilka propozycji na udany pobyt w Bieszczadach. Pierwszy szlak pieszy, nosi nazwę Perła Polańczyka. Jest to żółta trasa spacerowa przechodząca przez uzdrowisko w Polańczyku. Na trasie zobaczyć można wiele widokowych wzniesień i gór, skąd podziwiać można Bieszczady. Ścieżka Cypel Polańczyka, to zielona trasa spacerowa. Na szlaku znajdują się przystanie żeglarskie, potoki i baseny kąpielowe. Idąc dalej szlakiem natrafić można na Wyspę Energetyka i Zajęczą, potocznie zwaną Małą. Kolejną trasą spacerową w Polańczyku jest szlak niebieski Niebieska Łezka. Trasa jest jedną z dłuższych szlaków w tych okolicach. Przejście szlakiem trwa około 5 godzin. Trasa oferuje atrakcyjne miejsca, godne zobaczenia, są nimi: Solina, Koziniec, Jezioro Myczkowskie, Zabrodzie oraz Potok Myczkowski. Również Szlak czerwony Zielone Wzgórza nad Soliną, są długą trasą spacerową wzdłuż jeziora i okolicznych wzniesień. Doliny i Jary, Jezioro Solińskie i Bieszczady to miejsca, które warto zobaczyć w Polańczyku. Ścieżkami spacerowymi po miejscowości można poruszać się zarówno samemu, jak i w większych grupach, wycieczki grupowe są od lat popularne w tych terenach Bieszczad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>