31 stycznia 2017

Rzepedź – miasteczko w Biesach

Bieszczady to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce ale jednocześnie jest bardzo słabo poznany i niedoceniany przez turystów, choć wyjeżdżając do Soliny czy Polańczyka na pewno spotkamy tłumy ludzi. Innym miejscem jest natomiast Rzepedź, przepiękna, urokliwa ale przede wszystkim, co jest największym atutem tego miejsca, spokojna miejscowość. Jednak nie będziemy się tu nudzić, po pierwsze można zawsze wyjechać do oddalonej o zaledwie 20 minut drogi samochodem Soliny albo jeszcze bliżej do Sanoka.

Baza noclegowa Rzepedzi ma do zaoferowania cudne pokoje dla piechurów. To idealne miejsce aby wypocząć, znajdziemy tu szczyty górskie, piękne krajobrazy, atrakcje typowo turystyczne, a przede wszystkim nie będzie problemów z noclegami, ponieważ jest tu dobrze rozwinięta sieć noclegów (Rzepedź), a tłumów w tym miejscu nie ma, co oczywiście jest niewątpliwą zaletą tej okolicy, zaznamy tu ciszy i spokoju.

Warto również wybrać się do oddalonego o kilkanaście kilometrów muzeum przyrodniczo-łowieckiego, które powstało zaledwie kilkanaście lat temu, znajduje się ono w Nowosiółkach i jest to ogromna atrakcja całej okolicy, przyjeżdżają tu turyści z całych Bieszczad. Znajduje się tu mnóstwo unikalnych okazów i trofeów łowieckich jak upolowaną na Syberii kabargę, czy poroże renifera z Laponii. Jest to również znakomita forma nauki dla najmłodszych, którzy mogą się sporo nauczyć. Jednak przede wszystkim przyjeżdżają tu miłośnicy myślistwa, ponieważ na prawdę jest na czym oko zawiesić. Muzeum również przedstawia historię Bieszczad, znajdziemy tu fotografie z czasów znanej akcji osiedleńczej z lat 1956-65, kiedy to budowano drogi, miasta, osady, zakłady przemysłowe i sprowadzano tu ludność.

Jednak w góry większość turystów wyjeżdża po to, aby je zdobywać, a Rzepedź jest idealnym miejscem dla początkujących i średnio zaawansowanych osób, znajdziemy tu przyjemne, dość niskie, bieszczadzkie szczyty takie jak Rzepedka czy Kamień, są to wyjątkowe góry, słabo zalesione, dominują tu łąki i pastwiska. Również ze względu na to, że jest to wschodnia granica Polski, znajdziemy tu mnóstwo cerkwi i świątyń wschodnich, najpopularniejszą i najczęściej oglądaną przez turystów jest świątynia świętego Mikołaja Cudotwórcy. Wybudowana została w 1824 roku i służyła aż do drugiej wojny światowej, kiedy to została przejęta przez katolików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>