16 września 2016

Stolica Śląska – Wrocław

Wrocław jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych miast polski. Zarówno jego lokalizacja, architektura jak i kultura jest czymś nad wyraz niezwykłym. To miasto leży na Dolnym Śląsku i usytuowane jest na terenie Niziny Śląskiej. Nazywany stolicą Śląska uwielbiany jest przez turystów z całego świata.

Popularność tego miasta wynika z wielu zabytków, atrakcji a przede wszystkim piękna. Wrocław stanowi idealną bazę wypadową o każdej porze roku. Jest tak samo uroczy i zjawiskowy latem, jesienią, wiosną jak i zimą. Jedyną wadą tego, jak każdego popularnego miejsca na świecie są ceny. Różnorodnych obiektów noclegowych we Wrocławiu jest mnóstwo tak samo jak i lokali gastronomicznych i atrakcji, jednak to wszystko kosztuje. Średnio za pokój trzeba zapłacić około 120 zł za noc o dogodnym standardzie a są też takie, które liczy się w tysiącach. Mimo tego architektura Wrocławia przyciąga do siebie turystów. Nieskończona liczba małych, średnich i dużych zabytkowych budynków, które w większości zwiedzić można na płycie głównej w rynku to coś co zachwyci każdą nawet najmniej wrażliwą osobę. Aby zwiedzić najważniejsze elementy znajdujące się w tym mieście z pewnością trzeba mieć ze sobą przewodnik. Oto kilka atrakcji jakie każdy turysta powinien zobaczyć, odwiedzając to miejsce: Wrocławski Ratusz, Muzeum Miejskie, Archikatedra świętego Jana Chrzciciela, Dom Pod Złotą Koroną, Dom Pod Gryfami, kamienica Pod Błękitnym Słońcem, Most Grunwaldzki, Plac Powstańców Warszawy, Most Pokoju, Ogród Japoński, Teatr Lalek, Wrocławska Opera, Muzeum Narodowe. Te elementy na które składa się Wrocław mają wymiar historyczny i związaną ze sobą historię, która tworzy kulturę tego miasta.

Wrocław jest miejscem które sprawia, iż człowiek chce tam być i chce tam wracać. Wielość zabytków i kolorowych miejsc sprawiło, iż dziś Wrocław znany jest nie tylko w Polsce ale tez i w całej Europie, a nawet świecie.

One thought on “Stolica Śląska – Wrocław”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>