25 października 2016

Wakacje w Opolu – w drogę!

Opole, to miasto położone nad rzeką Odrą, jest jednym z najstarszych polskich miast. Bogata historia znajduje odzwierciedlenie w licznych zabytkach, które kryją wiele tajemnic. To także ważny ośrodek naukowy oraz kulturalny. Jest chętnie odwiedzane przez wielu turystów. Bogata i dobrze zorganizowana baza noclegowa pozwala im spędzić czas w miłych i komfortowych warunkach. Wiele doskonałych punktów gastronomicznych jest kolejną zaletą miasta. Jak widać, owe miejsce posiada wiele cennych walorów, które z pewnością zostaną docenione przez przyjeżdżających tutaj gości.

Noclegi jakie Opole może nam zaproponować – znajdziecie tu: . Kwatery prywatne, hotele, pensjonaty, a nawet agroturystyka są dostępne w obrębie miasta i w jego okolicy. Jeśli liczymy na solidny wypoczynek, wiele miejsc spełni nasze najskrytsze oczekiwania. Wygodne i przyjazne miejsca, w dogodnej cenie znajdziemy z pewnością.

Pobyt w Opolu z pewnością pomoże nam zapomnieć o troskach i wprowadzi nas w głęboki relaks. Jeśli liczymy na tanie wakacje w Opolu, z pewnością znajdziemy odpowiednie miejsce, które pozwoli nam spędzić tutaj spokojnie czas.

Miasto z pewnością kojarzy się nam z festiwalami, nie bez powodu jest nazywane „Stolicą Polskiej Piosenki”. Już od 1963 roku jest tutaj organizowany Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu pl-pl.facebook.com/opole.festiwal. To słynne na całą Polskę wydarzenie kulturalne przyciąga każdego roku tłumy turystów oraz wiele sławnych osób. Stanowi on swego rodzaju podsumowanie polskiej twórczości muzycznej. Podczas wydarzenia wręczane są prestiżowe nagrody, co stanowi jeden z najbardziej emocjonujących momentów. Karolinka – Nagroda im. Anny Jantar, Grand Prix, Superjedynka, Super Premiera to obecnie najważniejsze wyróżnienia.

Przyjeżdżając do Opola, dobrze jest zajrzeć w kilka ciekawych, zabytkowych miejsc. Wieża Piastowska, Rynek Starego Miasta, Wieża Zamku Górnego, Plac Wolności oraz wiele obiektów sakralnych stanowią doskonałą bazę do poznawania historii nie tylko Opola, ale także całej Polski. Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki, Ogród Zoologiczny, Amfiteatr, Opolska Wenecja – w mieście bez wątpienia nie będziemy narzekać na nudę i brak możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>