20 lutego 2017

Zamyśl się i odpocznij w Zaniemyślu

Zaniemyśl to spokojna miejscowość, można by rzec oaza. Roztacza się w województwie wielkopolskim, około 30-u kilometrów na południe od Poznania. To licząca ponad dwa tysiące mieszkańców wioska, które jeszcze kilka lat temu posiadała prawa miejskie. Największymi atrakcjami jest przede wszystkim położenie nad urokliwym Jeziorem Raczyńskim, na którym znajduje się Wyspa Edwarda, stanowiąca serce nie tylko tegoż zbiornika wodnego, lecz także całej miejscowości. To arena, odbywających się corocznie słynnych Bitew Morskich, które przyciągają rzesze widzów. Dzięki tej imprezie, miejscowość znana jest w całej Polsce, od Pomorza, aż po góry. Program imprezy jest niezwykle bogaty i obfituje w wiele różnorodnych atrakcji, które skradną serca i sprawią wiele radości nie tylko dzieciom. Największą popularnością cieszą się oczywiście różnego rodzaju występy, inscenizacje, pokazy, podczas których profesjonalni kaskaderzy wcielają się w znakomite role. Walki toczą się nie tylko na lądzie, lecz także ich arenę stanowią wody akwenu.

Trudno nazwać Zaniemyśl typową miejscowością letniskową. Na turystów czeka tu jednak mnóstwo atrakcji w postaci różnorodnych szlaków turystycznych oraz rowerowych. To wspaniałe połączenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, a także edukacji w kontakcie z żywą przyrodą. Z pewnością takie zestawienie pozytywnie wypłynie na dzieci, które będą mogły oderwać się od świata wirtualnego, wsłuchać się w śpiew lasu, a także nauczyć się czegoś nowego. Warto wybrać jedną z nich i zapuścić się w piękne, zielone lasy, aby pooddychać czystym i orzeźwiającym powietrzem, które z pewnością dostarczą nam wiele energii i zapału. Jedne z tras prowadzą wokół jezior, co umożliwia obserwowanie licznych gatunków ptactwa wodnego, dlatego warto zabrać ze sobą na wycieczkę lornetkę, by móc z bliska przyjrzeć się codziennemu zachowaniu skrzydlatych przyjaciół.

Baza noclegowa w Zaniemyślu jest na tyle dobrze rozbudowana, że żaden z obiektów noclegowych nie świeci pustkami, ani także nie jest nadmiernie zatłoczony. Turyści mogą tutaj liczyć na kameralne i przytulne ośrodki położone w spokojnych i zacisznych zakątkach (zapoznaj się: ), w których można odpoczywać, leżąc na trawie, czytając książkę lub po prostu nic nie robiąc. Gdy dostatecznie odpoczniemy i będziemy chcieli się nieco rozerwać, warto odwiedzić atrakcyjny po względem zabytków jak i rozrywki Poznań. Obowiązkowym punktem wycieczki jest starówka z jednym z najpiękniejszych renesansowych ratuszy. Całe życie sportowe i kulturalne Poznania koncentruje się wokół Malty, gdzie oprócz słynnego jeziora znajdziemy galerię handlową, park wodny, ogród zoologiczny oraz tor saneczkarski, który jest gwarancją niezapomnianych wrażeń. Zaniemyśl to idealne miejsce, w którym można doświadczać piękna natury, a jednocześnie się z nią utożsamiać. To wspaniała kraina dla każdej artystycznej duszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>